500-500

درباره پلتفرم شهر برای شهروند بیشتر بدانیم

“شهر برای شهروند” یک پروژه مردمی است که قصد دارد بستر مشارکت در امر توسعه و زیباسازی نوآورانه شهر تهران را در مرحله نخست از طریق برگزاری رویدادهای هم زمان آنلاین-حضوری، در قالب جلسات آنلاین برای شنوندگان  و حضوری برای سخنرانان در محل “خانه اتحادیه تهران”، فراهم آورد. هدف از این پروژه گسترش استراتژی مشارکت مردمی در زمینه طراحی و برنامه ریزی شهری است، زیرا برای رسیدن به یک سیستم شهری قابل زندگی و مطلوب صرفا تکیه بر زیرساخت‌های استاندارد و یا رویکرد پایداری نمی تواند موفقیت آمیز باشد، بلکه توجه به بازخوردهای مردمی و مشارکت آن ها نقش بسیار مهمی را در این امر ایفا می‌کند.

“پروژه شهر برای شهروند” قصد دارد تا از طریق چنین رویدادهایی، به عنوان روشی جذاب و پویا برای انتقال اطلاعات به برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سمینارها و سخنرانی ها در امر توسعه مشارکت شهروندی بپردازد. مخاطبین این طرح نه تنها شهروندان هستند، بلکه مدیران شهری و نخبگان و متخصصان حوزه معماری و شهرسازی هم به منظور هم اندیشی و ارائه نظرات تخصصی می‌توانند در این فعالیت شرکت کنند.

مجریان “شهر برای شهروند” امیدوارند تا با برگزاری چنین رویدادی نه تنها باعث افزایش سطح آگاهی اجتماعی در زمینه شهر و  نقش شهروندی باشند، بلکه از طریق تشویق مردم به مشارکت در شهر و محله خودشان، به احساس تعلق آن ها عمق ببخشند. همچنین با توجه به نیازها و مشکلاتی که در این رویدادها از سوی شهروندان و نخبگان مطرح می‌گردند و رسیدن صدایشان به مسئولین مربوطه، آن ها بتوانند تغییراتی بهینه در کیفیت امنیتی، بهداشتی، دسترسی و مناسب سازی محلات شهر تهران به وجود بیاورند.‌

شهر برای شهروند ایده و پلتفرم جامعی است که توسط  موسسه مطالعات راهبردی معماری و طرح معماری خوب ارائه و تحت حمایت سازمان های موضوعه در این زمینه قرار میگیرد برای انجام.

برای اطلاعات بیشتر درباره رویداد های آینده به این لینک مراجعه کنید.

شما می توانید ما را در کانال تلگرام  و گروه “شهر برای شهروند” در کلوپ معماری خوب در وب سایت زیر دنبال کنید:

www.gapclub.ir/groups

@CityforCitizen

آدرس ایمیل “شهر برای شهروند”:    info@cityforcitizen.ir

برگزارکنندگان: موسسه مطالعات راهبردی معماری، سازمان زیباسازی شهر تهران، طرح “معماری خوب”

سوالات متداول

شهر برای شهروند” یک پروژه مردمی است که قصد دارد بستر مشارکت آنلاین –حضوری، در قالب جلسات همزمان آنلاین برای شنوندگان و حضوری در محل “خانه اتحادیه تهران” برای کارشناسان، شهروندان منتخب و مدیران شهری، در امر توسعه و زیباسازی نوآورانه شهر تهران را در مرحله نخست از طریق برگزاری رویداهای متعدد متعدد فراهم آورد.

تمامی رویدادها برای شنوندگان به صورت آنلاین برگزار می شوند‌ و مدیران شهری، کارشناسان منتخب و شهروندان منتخب در یک جلسه حضوری در محل “خانه اتحادیه تهران” گرد هم می آیند.

تمامی رویدادها از طریق خبرنامه در وبسایت اطلاع رسانی می شوند. همچنین به منظور مشاهده برنامه آینده می توانید به صفحه تقویم سایت در https://zibasazi.cityforcitizen.ir/events/  مراجعه کنید.

کلیه شهروندان شهر تهران برای شرکت در این وبینارها به عنوان شنودگان و یا به منظور ایده پردازی دعوت می باشند. علاوه بر این این وبینارها میزبان مدیران شهری و نخبگان و کارشناسان حوزه معماری و شهرسازی می باشد.

محدودیت تحصیلی و شغلی برای شهروندان وجود ندارد، اما شهروندان برای شرکت در رویدادها باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند. متخصصان و کارشناسانی که در این وبینارها شرکت می کنند باید حتماً درحوزه معماری و شهرسازی تحصیلات آکادمیک داشته باشند.

قابل ذکر است که ایده ها و مسائل مورد نظر براب ارائه توسط سخنرانان منتخب باید دارای سه شرط نوآوری ، توسعه محوری و شهروند محوری باشند.

پس از برگزاری رویداد ، صاحبان ایده ها و راهکارهای منتخب به مدیران شهری معرفی شده تا در صورت توافق به اجرای آن پرداخته شود.

پیام بگذارید