میدان تایمز و اولویت‌بخشی به جامعه

نیازهای جامعه

میدان تایمز تنها چراغ‌های روشن و کسب و کارهای بزرگ نیست، از بسیاری جهات این میدان مانند جهانی کوچک و نمادی از سراسر نیویورک است. مردم در سراسر شهر با بی خانمانی، نیازهای بهداشت روانی و مسائل مربوط به مصرف مواد دست و پنجه نرم می‌کنند – بحرانی که در طول پاندمی همه‌گیرتر شده و بر جوامع تأثیر گذاشته است. بسیاری از افراد آسیب‌پذیر در میدان تایمز پناه گرفته‌اند. اما چگونه می‌توانیم به بهترین نحو به افرادی که اغلب تجربه‌های منفی در زمینه‌ی خدمات رفاهی دارند و همه آن‌ها داستان‌ها و نیازهای متفاوتی دارند، کمک کنیم؟

این‌جا، جاییست که اولویت‌بخشی جامعه [1]وارد می‌شود.

الویت‌بخشی جامعه آغازی است که در آن ناظران خیابان برای ایجاد روابط – و اعتماد – با هدف رسیدگی فزاینده به مشکلات، دریافتن آن‌چه مانع از پذیرش خدمات توسط مردم می‌شود و در نهایت به آن‌ها کمک می کند که به آنچه نیاز دارند دسترسی پیدا کنند، با افراد آسیب‌پذیر در میدان تایمز وقت صرف می‌کنند.

میدان تایمز

تحولات میدان تایمز

میدان تایمز برای بازتاب روح خود به ایجاد فضای عمومی اضافی برای عابران پیاده و رویدادها پرداخت و به عنوان یک میدان در سطح جهانی بازطراحی شد.

تحولات میدان تایمز یک پروژه سرمایه‌ای سه فاز بود که در سال 2012 آغاز شد و در دسامبر 2016 به پایان رسید. هر مرحله از ساخت و ساز شامل طیف وسیعی از عملیات پیچیده بود: خدمات شهری توسط Con Edison، به‌روزرسانی زیرساخت‌های شهر، نصب زیرساخت‌های جدید تسهیل برگزاری رویدادها و اقدامات در سطح میدان.

اولویت‌بخشی جامعه چگونه است؟

اولویت‌بخشی جامعه بر ایجاد روابط قابل اعتماد و ملاقات با افراد “در جایی که هستند” تمرکز دارد. زمان سپری شده برای ایجاد اعتماد میان اعضای جامعه که نیازمند این است که افراد در خدمات حیاتی مشارکت کنند. زیرا شانس بیشتری برای موفقیت پروژه در بلند مدت وجود دارد. ممکن است پیش از این ‌که شخصی با دسترسی به خدمات موافقت کند، پروسه‌ی مشارکت‌ها طولانی شود، اما یکی از اهداف انجمن اول این است که برای مدت طولانی در آن جا حضور داشته باشد تا در صورت آماده شدن افراد، از آن‌ها کمک بگیرند.


[1] Community first

منبع: سایت timessquarenyc.org

گردآوری، خلاصه و ترجمه: مریم محمودی

پیام بگذارید