آمستردام زباله های پلاستیکی را به مبلمان شهری چاپ سه بعدی تبدیل می کند

شهر آمستردام در هلند رویکردی منحصر به فرد در مدیریت پسماند در پیش گرفته است. این پروژه تحت نظارت تیم  The New Raw ، یک استودیوی طراحی مستقر در روتردام، پیش می رود. در این پروژه از پلاستیک بازیافتی برای ساختن نیمکت های عمومی استفاده می شود، به طوری که جذابیت بصری ایجاد کنند و در عین حال به عنوان راه حلی برای مدیریت مواد زائد پلاستیکی که هر ساله ساکنان آمستردام دور ریخته می شود، مورد استفاده قرار گیرد. این نوآوری که شما را به استفاده دوباره از مواد دورریختنی و ساخت وسایل جدید از طریق چاپ سه بعدی دعوت می کند، “شهر خودت را چاپ کن” نامیده می شود!

تیم The New Raw این امر را به مثابه یک “چرخه” در نظر می گیرد: پلاستیکی که  استفاده شد، دوباره مورد استفاده قرار می گیرد، و در همان محیط صورت خارجی به خود می گیرد. نیمکت طراحی شده، دارای دو صندلی است و با حرکات فردی که روی آن نشسته است به عقب و جلو می رود، این استعاره ای از کارگروهی تیم The New Raw است که سعی در پرورش آن با عموم مردم دارند.

به گفته ی یکی از معماران تیم The New Raw، پلاستیک شکست بزرگی در طراحی را تجربه کرده است. پلاستیک طراحی شد که برای همیشه ماندگارباشد، اما فقط برای چند ثانیه استفاده می شود و به راحتی دورریخته می شود. هدف این است که مواد پلاستیکی بیشتری را در شهر جمع آوری شود تا در پروژه هایی که می تواند توسط شهروندان طراحی و اجرا شوند، مورد استفاده قرار بگیرد. در آینده، چاپ سه بعدی ممکن است در ساخت ایستگاه های اتوبوس، سطل های زباله و کف پوش های زمین بازی مورد توجه قرار بگیرد.