طراحان شهری این پنج فضا را به بهشت   عابران پیاده تبدیل کرده اند.

Pearl Street Triangle Plaza (بروکلین ، نیویورک)
اولین میدان عمومی در شهر نیویورک توسط ژانت صادق خان به اجرا درآمد. محل آن در Pearl Street Triangle بود، یک پارکینگ کوچک در محله DUMBO در بروکلین. در سال 2007، وزارت حمل و نقل با بودجه کامل و پشتیبانی سازمان بهسازی منطقه DUMBO، به عنوان یک انجمن بازرگانی محلی، فضا را به یک میدان عمومی تبدیل ساخت. در سال 2012، این گروه دیوید الیس، هنرمند بروکلین را مامور نقاشی دیواری برای این میدان کردند.

Times Square Plaza (منهتن ، نیویورک)

در سال 2009، برنامه ریزان شهر نیویورک بخشی از برادوی در میدان تایمز را به روی اتومبیل ها بستند و آن را به یک میدان عابر پیاده تبدیل کردند. در نیویورک، به گفته ژنت صادق خان: “ما دیدیم كه خرده فروشی ها در امتداد خطوط اتوبوس، خطوط دوچرخه سواری و میدان های عمومی، افزایش می یابد”. در سال 2011، این منطقه در لیست ۱۰ مکان برتر خرده فروشی در جهان قرار گرفت.

6 ½ Avenue (منهتن ، نیویورک)

در خیابان 51th بین میدان ششم و هفتم، وزارت حمل و نقل NYC تابلوی جدیدی را در خیابان نصب کرد که خیابان “½ 6 Avenue” را نشان می داد.(سکوی معروف هری پاتر ¾9). ). این منطقه به مردم امکان می دهد تا از طریق یک گذرگاه عابر پیاده که از خیابان 51 تا 57 می گذرد، قدم بزنند.

(لس آنجلس، کالیفرنیا) Broadway

در برادوی، یکی از بزرگترین معابر شهر لس آنجلس، برنامه ریزان شهر با همکاری صادق خان و اتحادیه بلومبرگ این مسیر رفت و آمدی را به فضای عمومی نشستن در فضای باز تبدیل کردند.

Jane Warner Plaza(سانفرانسیسکو،کالیفرنیا)

در خیابان ۱۷ و خیابان کاسترو، برنامه ریزان شهر سانفرانسیسکو این تقاطع نامنظم را به میدان عمومی جین وارنر تغییر دادند و آن را به یکی از محبوب ترین نقاط ملاقات در شهر تبدیل کردند. از سال 2009، به دنبال این پروژه هفت میدان و دوازده پارک را معرفی شده اسن که همگی در امتداد یک پیاده رو هستند.

ترجمه از: نگاروفایی

پیام بگذارید