یک کوچه احیا شده در ونکوور دوباره مردم را گرد هم آورده است

شاید به نظر برسد کوچه پس کوچه ها مکانی نباشد که مردم بخواهند در آن جا معاشرت کنند. با این حال، در شهرها در آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا این گونه مکان ها طور فزاینده ای در حال احیا هستند و شهروندان از نتایج بدست آمده استقبال کردند. بعضی از این کوچه های فرعی در شهر ونکوور به  کثیفی و بدبویی معروف هستند و حتی در بعضی مواقع باید مراقب آنچه رویش پا می گذارید باشید. اما به تازگی در یک کوچه فرعی واقع در جنوب خیابان West Hastings تغییرات چشم گیری اتفاق افتاده است.

این یک پروژه آزمایشی است که توسط انجمن Downtown Vancouver (DVBIA) هدایت می شود، با پشتیبانی شهرداری ونکوور و مشاغل محلی، سطح مسیر و جداره های کوچه در حال حاضر با استفاده از طیف های صورتی روشن و زرد رنگ آمیزی شده است. حلقه های بسکتبال و دروازه های کوچک فوتبال با تعدادی توپ بسکتبال و توپ فوتبال برای بازی شهروندان در این مکان تعبیه شده است و حتی امکان این که کسی وسایل ورزشی خود را برای بازی به همراه آورد، وجود دارد.

در حالی که این کوچه فرعی به یک فضای دوستدار شهروند و  مناسب برای گردهمایی عابران پیاده تبدیل شده است، وسایل نقلیه هنوز هم می توانند طبق مقررات از این مسیر عبور کنند و انتظار می رود در این شرایط عابران پیاده به کنار بروند تا به وسایل نقلیه اجازه داشته باشند.

برنامه ای رسمی برای برگزاری رویدادها برای این فضا در نظر گرفته نشده است، در عوض، صاحبان املاک، مستاجران و بازدید کنندگان و در کل شهروندان مسئولیت لذت بردن از فضا، حفظ پاکیزگی آن و نظارت بر آن را دارند.

ترجمه از:نگار وفایی

پیام بگذارید